ASV / Normally Black Sharp LCD Panel LQ043T3DX0C , Parallel lcd display repair RGB
N&S ELECTRONIC CO., LIMITED
Contact Now
Brand Name : Sharp LCD Panel
Model Number : LQ043T3DX0C
Certification : CE
Place of Origin : JAPAN
MOQ : 1 Piece
Payment Terms : T/T, Paypal, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 100 PCS / DAY
Delivery Time : 2-3 working days after payment confirmation
Packaging Details : Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Model : LQ043T3DX0C
Active Area : 95.04×53.856 mm
Contrast Ratio : 900:1
Response Time : 8/21 (Typ.)(Tr/Td)
Contact Now
ASV, Normally Black, SHARP LQ043T3DX0C 4.3 inch Parallel RGB
Features
1. Three year standard warranty
2.500:1 contrast ratio, and 250-nit brightness (LCD panel)
3. High quality panel with 140° x 130° viewing angle
4. Fully RoHS compliant
5. Multilingual on-screen display (OSD)
6. Optional front mount and rack mount bezels
7. LED Backlight
8. Mounting options including rear-mount and VESA mount
9. Resistive Touchscreen Technology
SHARP LQ043T3DX0C General Features
Panel Brand : SHARP
Panel Model : LQ043T3DX0C
Panel Type : a-Si TFT-LCD , Panel
Panel Size : 4.3 inch
Resolution : 480(RGB)×272 , WQVGA
Display Mode : ASV, Normally Black, Transmissive
Active Area : 95.04×53.856 mm
Outline : 105.5×67.2 mm
Surface : Glare (Haze 0%), Hard coating