8.5 inch 800×480 Sharp LCD Panel LQ085Y3DG04 SHARP TFT LCD Display
N&S ELECTRONIC CO., LIMITED
Contact Now
Brand Name : SHARP
Model Number : LQ085Y3DG04
Certification : ISO9001
Place of Origin : Korea
MOQ : 1
Payment Terms : T/T, Western Union,paypal
Supply Ability : 100 PCS / DAY
Delivery Time : 2-3 working days after payment confirmation
Packaging Details : Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Size : 8.5 inch
Dot Pitch : 0.077×0.231 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.231×0.231 mm (H×V)
Active Area : 184.8×110.88 mm (H×V)
Contact Now
LQ085Y3DG04 SHARP TFT LCD Display , 8.5 inch, 800×480 Transmissive Aspect Ratio 15:9 (H:V) new and original
LQ085Y3DG04 Basic Information
Panel Model LQ085Y3DG04
Panel Brand SHARP
Descrition a-Si TFT-LCD ,8.5 inch, 800×480
Panel Type a-Si TFT-LCD
LQ085Y3DG04 Mechanical Features
Dot Resolution 800(RGB)×480 (WVGA)
Pixel Configuration RGB Vertical Stripe
Pixel Density 109 PPI
Aspect Ratio 15:9 (H:V)
Form Factor Flat Rectangle Display
Dot Pitch 0.077×0.231 mm (H×V)