AA104VB05 flat industrial lcd display repair , tft lcd screen panel replacement
N&S ELECTRONIC CO., LIMITED
Contact Now
Brand Name : Mitsubishi
Model Number : AA104VB05
Certification : ISO9001
Place of Origin : KOREA
MOQ : 1
Payment Terms : T/T, Western Union, MoneyGram, T/T
Supply Ability : 500PCS/DAY
Delivery Time : 1-3 Working Days
Packaging Details : Antistatic bag, Bubble Bag, Foam Box and Carton Box.
Panel Type : a-Si TFT-LCD , LCM
Panel Size : 10.4 inch
Resolution : 640(RGB)×480 , VGA
Display Mode : TN, Normally White, Transmissive
Active Area : 211.2×158.4 mm
Outline : 243×181.6×12.7 mm
Contact Now
AA104VB05 Information
Panel Size : 10.4 inch
Dot Resolution : 640(RGB)×480 (VGA)
Pixel Configuration : RGB Vertical Stripe
Pixel Density : 76 PPI
Aspect Ratio : 4:3 (H:V)
Form Factor : Flat Rectangle Display
Dot Pitch : 0.110×0.330 mm (H×V)
Pixel Pitch : 0.330×0.330 mm (H×V)
Weight : 530g (Typ.)
Surface : Antiglare, Hard coating (3H)
Active Area : 211.2×158.4 mm (H×V)
Bezel Area : 215.4×161.8 mm (H×V)
Outline Dimension : 243×181.6 mm (H×V)
Outline Depth : 12.2±0.5 mm